Site Loader

Warto grać z rodzicami. Nie, wcale nie chodzi tu o granie na komputerze. Takie zabawki technologiczne są zbyt powszechne. Lepiej wybrać coś, dzięki czemu będzie można popracować nad nieco rozluźnionymi więzami rodzinnymi. W sklepach dostępne są różnorodne gry planszowe rodzinne. Takie, które dedykowane są dla nieco większych pociech, jak również dla tych młodszych. Czas pokazać, że i rodzice mogą zająć się graniem w takie gry. Tym bardziej, że ich zasady nie są wcale tak skomplikowane i każdy będzie w stanie sobie z nimi poradzić.

Zostań superfarmerem

Propozycja od wydawnictwa Granna, która już od dobrych kilku lat cieszy się dużą popularnością. Każdy uczestnik gry (a może ich być maksymalnie sześciu) stara się o to, aby zostać superfarmerem. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, a tym samym wygrać rozgrywkę, należy zdobyć przynajmniej po jednym przedstawicielu kilku gatunków zwierząt dostępnych w rozgrywce. Można tego dokonać na kilka sposobów. Własne zwierzęta można rozmnażać. Można nimi handlować. Ostatnią opcją jest wymiana ze stadem ogólnym. Chociaż uczestnicy gry nie mogą zapomnieć o tym, że dookoła czai się wiele różnych niebezpieczeństw, które sprawią, ze wysiłki pójdą na marne. Należy więc bardzo mocno uważać na wszystko to, co dzieje się dookoła. Gra polecana jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia.

Dobble Psi Patrol


Czas na to, aby pobawić się razem z ukochanymi pieskami. Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma, Skye oraz inne, charakterystyczne elementy znaleźć można na równie charakterystycznych kartach. Główne zadanie – znaleźć poszczególne pary, dzięki czemu z kupki będzie można kartę wziąć lub też będzie można ją odłożyć. Wszystko zależne jest dokładnie od tego, z jaką grą ma się dokładnie do czynienia. Jest to gra dedykowana dla dzieci, które ukończyły czwarty rok życia. Rodzice na pewno będą zaskoczeni tym, że ich dzieci są w stanie, w tak szybki sposób połapać wszystkie zasady gry. Psi Patrol na kartach na pewno sprawi mnóstwo radości.

 

Gabi